fbpx Skip to main content

Działania reklamowe zmieniają się wraz z postępem technologicznym – obecnie do najlepszych rozwiązań należą te, które dzieją się w przestrzeni wirtualnej, czyli w Internecie. Do jednych z najpopularniejszych odmian należy video marketing, ponieważ jest to forma przekazu, za pośrednictwem której można z łatwością dotrzeć do zarówno młodszych odbiorców, jak i starszych. Nawet osoby, które na co dzień preferują komunikaty tekstowe (nawet w postaci długich artykułów) prawdopodobnie prędzej zwrócą uwagę na treści audiowizualne.

Czym jest?

Video marketing stanowi strategię reklamową, które uwzględnia wyłącznie treści przekazane w postaci filmów o dowolnej długości, zamieszczone na dowolnej platformie. Może to być YouTube, Twitter, Facebook, Instagram, a nawet własna strona internetowa. Po właściwym dobraniu elementów graficznych oraz audio taka forma przekazu pozwala przykuć zainteresowanie odbiorcy i zapaść w pamięć znacznie lepiej, niż jakikolwiek inny rodzaj reklamy.

Video marketing może mieć charakter informacyjny, rozrywkowy, a nawet edukacyjny – ważne jest, żeby za każdą treścią stał przekaz mający na celu budowę wizerunku firmy lub osiągnięcie innego celu reklamowego.

Co można przygotować?

Krótko odpowiadając: wszystko. Jednak do najpopularniejszych przykładów treści w ramach video marketingu należą filmy instruktażowe, wywiady, poradniki, referencje branżowe, opinie klientów, vlogi (czyli prowadzenie bloga w formie filmów), a nawet wykłady online. To nie wszystko – tego rodzaju działania reklamowe mogą mieć za zadanie wyłącznie zwiększyć przywiązanie emocjonalne do marki bądź wzbudzić pozytywne odczucia. Wówczas powstają filmy dokumentalne, animacje, a także inne formy bardziej humorystycznych przekazów.

Dlaczego tak niezbędny?

Przy pomocy video marketingu można w prosty sposób przekazać trudne zagadnienia – przykładowo sposób działania jednego z flagowych produktów przedsiębiorstwa. Dla odbiorców, którzy charakteryzują się niechęcią do reklam, mogą zostać przygotowane filmy o całkowicie niezwiązanej z marką tematyce, które wyłącznie w przemyślany sposób wplatają produkty lub inne elementy związane z firmą. Istotne jest również oddziaływanie na emocje odbiorców – to w ten sposób można zachęcić ich do skorzystania z usług, zwiększyć zaufanie oraz zbudować lub poprawić wizerunek całej marki.

Marcin Jaroszewicz

Author Marcin Jaroszewicz

More posts by Marcin Jaroszewicz

Leave a Reply