fbpx Skip to main content

Czasami trudno jest nadążyć za tym, co jest obecnie popularne – w szczególności w Social Media, gdzie coś nowego wydaje się pojawiać każdego dnia. Aby sprawdzić co się dzieje obecnie wśród video w mediach społecznościowych firma Tubular przeprowadziła badanie identyfikujące zarówno nowe trendy, jak i te najgorętsze w 2018 roku.

Zmieniamy kierunek na pionowy

Jeszcze w zeszłym roku uważano, że wertykalne filmy to zamierzchłość – osoby, które nadal nagrywały wideo w ten sposób były raczej przedmiotem śmiechu. Jednak obecnie można zauważyć, że coraz więcej marek decyduje się właśnie na taką formę prezentacji contentu. Czy dzięki temu mogą lepiej zaprezentować swój materiał? A może w ten sposób mogą skuteczniej zbliżyć się do odbiorców?

Globalna szansa

Raport na podstawie którego wyciągnęliśmy 5 najgorętszych trendów video w Social Media jasno pokazuje, że coraz większą popularnością cieszą się treści międzynarodowe. Dotyczy to właściwie każdej branży, choć w szczególności powinny zwrócić na to uwagę marki, które oferują swoje produkty nie tylko w Stanach Zjednoczonych czy w Polsce, ale i na całym świecie.

Dominacja gry komputerowej

O Fortnite słyszeli już wszyscy – czy tego chcieli, czy też nie. Social Media zostały zalane najpierw trailerami i urywkami gry, później tzw. gameplayami, czyli video, podczas których osoba pokazuje, jak gra w Fortnite, jednocześnie zamieszczając widok swojej twarzy z kamerki. Obecnie do tego rodzaju contentu doszło również Fortnite Dance Challenge – gracze wykonują określone ruchy taneczne (wykonywane przez postacie z gry), udostępniając filmy na platformach społecznościowych.

Gorączka sportowa wiecznie żywa

W szczególności na Facebooku i YouTube można było zauważyć gorący trend, obejmujący zarówno zwiększenie liczby wyświetleń treści sportowych (w szczególności dotyczących mistrzostw świata w piłce nożnej), jak i chęć oglądania dłuższych video – mogą sięgać nawet 15 minut!

2018 rokiem K-popu

O koreańskim popie można było usłyszeć już od wielu lat – nawet jeżeli ktoś nie jest zainteresowany muzyką, pewnie spotkał się z samym terminem K-pop bądź nazwą jednego z boysbandów. W tym roku dominują video dotyczące teledysków, wywiadów bądź po prostu reakcji, które są już we wszystkich Social Media. K-pop zdecydowanie należy obecnie do najgorętszych trendów.

Marcin Jaroszewicz

Author Marcin Jaroszewicz

More posts by Marcin Jaroszewicz

Leave a Reply