fbpx Skip to main content

Coraz więcej marek zwraca się ku wideo marketingowi – w końcu żyjemy w czasach, gdy to właśnie obraz przykuwa wzrok i zainteresowanie znacznie lepiej niż tekst. A nawet jeżeli wykorzystywane są przede wszystkim treści tekstowe, powinny być one otoczone obrazami, najlepiej tymi ruchomymi. Niestety nawet najlepiej zrealizowany spot reklamowy czy nawet film nie pomogą osiągnąć zamierzonych rezultatów, jeżeli nie zostaną poddane odpowiednim pracom post produkcyjnym.

Na co zwrócić uwagę?

Znajomości są oczywiście istotne, jednakże na tę chwilę załóżmy, że nie posiadacie kolegi, który tanio, sprawnie i oryginalnie przygotuje Wam najlepszy w branży spot. Musicie od podstaw samodzielnie znaleźć studio post produkcyjne – na co powinniście zwrócić uwagę?

1. Budżet

z pewnością dysponujecie określonym budżetem, którego nie będziecie mogli zwiększyć, więc warto poszukać studio w zasięgu Waszej kieszeni bądź już przygotować się do ewentualnych negocjacji ceny.

2. Wyposażenie

Obecnie wiele specjalistycznych programów do montażu filmów posiada podobne funkcje, jednakże w zależności od Waszych wymagań jedne są lepsze od drugich. Upewnijcie się czy wykorzystywany przez studio Adobe Premiere czy też Final Cut Pro spełni Wasze potrzeby. Nie musicie przeprowadzać researchu samodzielnie – wystarczy zapytać firmę, którą jesteście wstępnie zainteresowani.

3. Doświadczenie

zanim podejmiecie decyzję warto sprawdzić, jak przedstawiają się dotychczasowe realizacje firmy. Oczywiście, ta przygotowana dla Was będzie unikalna, ale przeglądając poprzednie filmy możecie poznać możliwości i kreatywność zespołu, z którym chcielibyście rozpocząć współpracę.

4. Specjalność

wynika częściowo z powyższego punktu. Wiele studio post produkcyjnych po wielu latach obecności na rynku staje się specjalistami w określonej dziedzinie filmowej. Mogą to być spoty reklamowe, mogą to być produkcje typu reality show, a nawet filmy przeznaczone na wielki ekran. Upewnijcie się, że specjalnością firmy jest właśnie Wasza branża.

5. Reputacja

pracując w swojej branży z pewnością spotkaliście się z wieloma osobami, które miały przyjemność współpracować z różnymi studio. Podpytaj ich czy wiedzą coś o tym wybranym przez Ciebie – nie powinien to być główny czynnik decyzyjny, jednak warto wziąć pod uwagę opinie innych.

6. Siedziba

dojeżdżanie każdego dnia na drugi koniec miasta w celu weryfikacji prac bądź ustalenia szczegółów nie jest przyjemne. Więc jeżeli nie potrafisz zdecydować się pomiędzy dwoma zespołami post produkcyjnymi pozwól, aby ich lokalizacja przechyliła szalę.

Podsumowując, jak wybrać studio post produkcyjne? Skupcie się na następujących czynnikach: koszt, możliwości techniczne, specjalność, dotychczasowe realizacje, reputacja w branży, lokalizacja, a na pewno będziecie zadowoleni z efektu. Możesz również nie szukać już więcej i skorzystać z usług naszego studia post produkcyjnego  – CreativeRebels.

Marcin Jaroszewicz

Author Marcin Jaroszewicz

More posts by Marcin Jaroszewicz

Leave a Reply